یه کمپ کنکوری

Sinamooz

یه کمپ کنکوری

وقتی به هفته‌های آخر پیش از کنکور می‌رسیم، اوضاع با قبل خیلی فرق می‌کنه. توی این هفته‌های آخر رقابت برای جلو افتادن از بقیه داوطلبا به اوج می‌رسه و هرکسی با هر ترفندی می‌خواد که حتی با اختلاف یه تست درست بیشتر، رتبه کنکورش رو بهتر کنه. خب البته استفاده از این مدت باقی‌مونده همین‌جوری الکی هم که نیست؛ کلی قلق و ریزه‌کاری داره که اگه اونا رو یاد بگیری می‌تونی یه سر و گردن از بقیه بالاتر باشی.
خانه مطالعه سیناموز توی این سال‌ها تونسته با استفاده از همین شگردها و ریزه‌کاری‌ها کلی داوطلب رو راهی دانشگاه کنه. برای این کار کافیه که توی کمپ ۴۰ روزه خانه سیناموز ثبت نام کنی و توی این چند هفته آخر مونده تا کنکور، سکان کشتی خودت رو بسپری دست ناخدا. البته لازم نیست نگران موضوع کرونا و رعایت پروتکل‌هاهم باشی. آخه سیناموز فکر اینجا رو هم کرده و امسال علاوه بر کمپ حضوری، کمپهای آنلاین رو هم برات در نظر گرفته. یعنی صبح همین که چشمت رو باز می‌کنی توی کمپ و داری خودت رو برای کنکور آماده می‌کنی.

هزینه اردوی آنلاین : ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان

بریم یه نگاه کلی به برنامه های دوره کمپ ۴۰ روزه امسال بندازیم:

۱
این دور آخره!

دوره کمپ کنکوری سیناموز دقیقا مثل دور آخر مسابقه دوی استقامته. توی این جور مسابقه‌ها دونده‌ها برای اینکه بتونن توی مدت طولانی مسابقه طاقت بیارن و توانشون تموم نشه، انرژیشون رو تقسیم می‌کنن و سعی می‌کنن بیش از حد به خودشون فشار نیارن. اما توی دور آخر و زمانی که دیگه خط پایان از دور معلوم میشه، همه دونده‌ها سعی می‌کنن با تمام توان قدم بردارن و هرچی انرژی ذخیره کردن رو توی این دور آخر خرج کنن تا به مدال برسن. ما هم توی دوره کمپ کنکور دقیقا توی همین دور آخریم. دوره‌ایه که باید با تمام توان این چند قدم مونده تا آزمون اصلی رو پیش بریم و کمپ با در اختیار گذاشتن تمام امکانات مورد نیاز این هفته‌های آخر به ما کمک می‌کنه تا به بهترین رتبه‌ای که می‌تونیم برسیم.

۲
چرا چله نشینی؟

شاید از خودت بپرسی چرا مدت این کمپ چهل روزه ست. چرا مثلا یه ماه نیست؛ یا ۵۰ روز؟! موضوع اینه که بررسی‌هایی که توی حوزه آموزش انجام شده نشون میده که هر رفتار برای اینکه تبدیل به عادت بشه نیاز به تکرار ۴۰ روزه داره؛ و ما هم توی خانه مطالعه سیناموز قراره یه سری از رفتارهای مناسب برای کنکور رو تبدیل به عادت کنیم و در ازای اون یه سری از رفتارهای مخرب رو از ذهنمون پاک کنیم. برای همین توی این ۴۰ روز مونده تا کنکور باید خودمون رو به بهترین شکل برای یه نبرد سرنوشت‌ساز آماده کنیم.

۳
فصل جمع‌بندیه

هفته‌های کمپ کنکوری فصل جمع‌بندی نهاییه؛ و برای جمع‌بندی درست باید نقاط ضعف و قوتمون رو خوب بشناسیم. توی ۴۰ روز کمپ کنکوری سیناموز قراره مطالعه فعال رو یاد بگیریم. ضعف‌هامون رو پوشش بدیم؛ هنر آزمون دادن رو یاد بگیریم؛ با برنامه‌ریزی خیلی دقیق کل پایه‌های دهم، یازددهم و دوازدهم رو با مرور و تست زنی زیاد جمع‌بندی کنیم. توی این دوره کارشناسا و متخصصین مرکز سیناموز سعی می‌کنن با ایجاد فضای کنترلی، این امکان رو برای ما به وجود بیارن که از فضای استرس‌زای خونه دور بمونیم و هیچ زمانی رو تا کنکور از دست ندیم. در کنار این موارد ما قراره بعضی از مشکلات دیگه خودمون رو هم با استفاده از خدمات کمپ کنکور حل کنیم. مشکلات روحی که ممکنه توی این ماه‌ها برای دانش‌آموز پیش اومده باشه توی دوره کمپ با به کار‌گیری روان‌شناس‌ها و مشاوران تحصیلی قابل حله.

Sinamooz
۴
خوردن، خوابیدن، خوندن و اسمشو نیار!

یکی از پرسش‌های رایج بین داوطلبا اینه که توی کمپ سیناموز قراره چی کار کنیم؟ البته درباره این موضوع بهتره بپرسید چه کارهایی نباید بکنیم. کمپ کنکور قراره دنیای شما رو برای مدت ۴۰ روز، به خوردن و خوابیدن و درس خوندن و قضای حاجت محدود کنه؛ بدون موبایل، بدون تلویزیون، بدون گردش و دور دور. توی این مدت قراره عادت کنیم که ساعت انرژیک بدنمون رو که معمولا عادت به شب‌خونی داره تغییر بدیم و به صبح منتقل کنیم تا توی ساعت‌هایی که کنکور برگزار می‌شه ذهنمون توی فعال‌ترین حالت باشه. همین‌طور قراره توی این هفته‌ها دستگاه گوارشمون رو عادت بدیم که از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۲:۰۰ که ساعت برگزاری کنکوره، نیازی به استفاده از سرویس بهداشتی نداشته باشه. همین طور قراره با برنامه‌ریزی عادت کنیم که غذاها و میان‌وعده‌های مناسب مصرف کنیم وعاوه بر همه اینها یاد بگیریم که به موقع و مفید بخوابیم تا ساعت فیزیولوژیک بدن‌مون به این وضعیت عادت کنه.
البته همه این کارها در کنار یه دوره فشرده مطالعه، تست‌زنی، آزمون، جمع‌بندی و برنامه‌ریزی انجام می‌شه و خلاصه توی این هفته‌ها قراره هرچی داریم بریزیم روی داریه تا ببینیم روز آزمون چند مرده حلاجیم.

۵
سحرخیز باش تا دانشجو بشی

قرار ما توی کمپ سیناموز ساعت ۶:۰۰ صبحه. احتمالا خورد توی ذوقتون که «ای بابا! کی حالا داره سر صبح» ولی اونایی که با اردوی مطالعاتی سیناموز جلو اومدن می‌دونن که سحرخیزی اصلا کار سختی نیست. فقط کافیه ساعت خوابت رو مطابق برنامه‌های سیناموز پیش ببری. ساعت‌های اول صبح علاوه بر اینکه مغزت برای مطالعه و تست و نکته فعال‌تره، تو رو برای روز کنکور و آزمون صبح اول وقت هم آماده می‌کنه.

۶
همون همیشگی!

مثل روزهای اردوی مطالعاتی صبح کمپ هم با چند دقیقه ورزش سبک شروع می‌شه که می‌تونه جسم و روحت رو برای مطالعه آماده کنه. بعد از ورزش هم مثل اردوی مطالعاتی روح و روانت رو می‌سپری «صبح انگیزشی» مشاور ما که می‌تونه شاخک‌های هر داوطلبی رو برای موفقیت توی کنور تیز کنه. صبح انگیزشی یه مقدمه‌ست برای اینکه خیلی شیک و مجلسی وارد میدون مطالعه و تست بشی.

۷
روزهای آزمونی!

توی فرنطینه کنکور خانه سیناموز هر سه روز یه بار یه آزمون با رعایت همه موارد آزمون اصلی برگزار می‌شه. یعنی داوطلبا باید قبل از ساعت ۸:۰۰ روی صندلی‌هاشون بنشین؛ آیاتی از کلام‌الله مجید قرائت می‌شه و راس ساعت ۸:۰۰ آزمون با پرسشنامه دروس عمومی شروع می‌شه. راس ساعت ۹:۱۵ هم پرسشنامه دروس عمومی جمع‌آوری میشه و دانش‌آموزا باید به سوالات پرسشنامه تخصصی جواب بدن. و خلاصه اینه توی این ۴۰ روز اون قدر آزمون این شکلی ازتون می‌گیرن که حسابی شما رو برای آزمون اصلی آماده کنن.

۸
استراحت اجباری

توی کمپ کنکوری خانه یویحنا همه چی حساب کتاب داره، حتی استراحت. داوطلبایی که تجربه اردوی مطالعاتی با سیناموز رو دارن، حتما قیلوله‌های وسط روز رو یادشونه. توی کمپ هم استراحت کوتاه وسط روز بعد از آزمون و بین زمان‌های مطالعه رو خواهیم داشت. چون تحقیقات جدید نشون داده که یه خواب کوتاه وسط روز می‌تونه اثر خیلی زیادی توی افزایش بازدهی داشته باشه و حتی توی کشورهای پیشرفته، برای افزایش راندمان کاری، توی ادارات دولتیشون هم چند دقیقه خواب اجباری بین روز رو برای کارمندا در نظر گرفتن.

Sinamooz
۹
اصل تقلب

مشاور ما که همیشه از مشاوران تحصیلی مجرب و تراز اول توی حوزه کنکور در این سال‌‌ها بوده، میگه دوره ۴۰ روزه کمپ و آزمون‌های شبیه‌سازی شده اون مثل شب امتحان می‌مونه؛ شبی که درسی که فردا باید امتحانش رو بدی با بیشترین سرعت می‌خونی و مرور می‌کنی و توی آخرین مرحله سعی می‌کنی مطالبی رو که فکر می‌کنی توی ذهنت نمی‌مونه، ریزنویسی کنی و با خودت ببری سر جلسه. ما هم توی دوره کمپ همین کار رو انجام می‌دیم؛ یعنی هر سه روز یه بار آزمون برگزار می‌شه و بعد از هر آزمون نقاط ضعفمون رو مرور می‌کنیم و سه روز بعد دوباره یه آزمون دیگه و این کار رو اونقدر ادامه می‌دیم که مثل ۹۰ درصد دانش‌آموزانی که تقلبی که می‌نویسن رو یاد می‌گیرن، روز آزمون اون نقاط ضعف تمرین شده رو کامل یاد گرفتیم.

۱۰
یه کارنامه تحلیلی

آزمون‌های شبیه‌سازی شده همه ماجرای کمپ کنکوری نیست. بعد هر آزمون وقتی داوطلبا در حال استراحت اجباری کمپ هستن، کارنامه آزمون زیر دست کارشناسای خانه سیناموز مورد آنالیز و موشکافی قرار و نقاط ضعف و قوت هر داوطلب تحلیل می‌شه و بر اساس نیاز هر داوطلب، بهش راهکار داده می‌شه. این راهکارها باعث میشه مطالعه توی هفته‌های آخر پیش از کنکور به شکل هدفمندتری دربیاد و نقاط ضعف به شکل بهتری برطرف بشه.

۱۱
فرصت ۲.۵ روزه

بعد از برگزاری هر آرمون شبیه‌سازی شده توی دوره کمپ، تا آزمون بعدی ۲.۵ روز وقت هست که داوطلب توی این ۲.۵ روز با توجه به عملکرد خودش، فرصت داره تا اشکالات خودش رو برای آزمون بعدی برطرف کنه. توی این ۲.۵ روز نقاط ضعف هر داوطلب با استفاده از تحلیل مبحثی دروس شناسایی و بررسی می‌شه و بر اساس اینکه این ضعف‌ها پوشش دادنی و حل شدنی باشه و یا پایدار، براشون برنامه‌ریزی صورت می‌گیره. این مشکلات ممکنه به راحتی قابل حل باشن یا برای برطرف کردنشون نیاز به کلاس‌های همایشی با جمعیت محدود وجود داشته باشه و یا حتی ممکنه توضیه بشه که داوطلب اون مبحث رو کنار بذاره و روی نقاط قوت خودش متمرکز بشه.

۱۲
برای خوردن هم برنامه داریم

برنامه‌ریزی توی دوران کمپ سیناموز فقط برای مطالعه و تست و آزمون نیست. غیر از ساعت خواب و بیداری، ما اینجا برای غذا خوردن شما هم برنامه داریم. کسی که درس میخونه، فعالیت ذهنی داره و اگر رژیم غذاییش درست نباشه، بازدهیش کم میشه. برای همین توی دوره قزنطینه ما سعی میکنیم برنامه غذایی مناسب رو هم به داوطلب معرفی کنیم تا با پیگیری اون، بهترین عملکرد رو داشته باشه. به علاوه ما با کمک کارشناسای تغذیه، برای فواصل زمانی مختلف طی روز، زمان کافی برای صرف میان‌وعده متناسب با نیاز دانش‌آموز هم در نظر گرفتیم.

۱۲+۱
پیشکسوتا هم هستن

مثل اردوی مطالعاتی، برای اینکه تو بتونی یه الگوی خوب کنار خودت داشته باشی، علاوه بر تمام امکانات کمپ، چند تا از رتبه اولی‌های کنکور سال‌های قبل به صورت آنلاین کنارت هستن که بتونن کمکت کنن. یه سری از آدم‌های موفق همسن و سال خودت که سال‌های پیش مثل تو توی همین اردوها بودن و حسابی از چم و خم رسیدن به موفقیت توی این مسیر خبر دارن؛ چی بهتر از این؟!

۱۴
کارگاه‌های کاربردی

توی دوره کمپ کنکور قرار نیست مثل دوران مدسه کلاس برگزار بشه معلم پشت معلم بیاد و بره. عوضش توی این مدت تا دلتون بخواد کارگاه‌های کاربردی برای کنکور برگزار میشه که می‌تونه کمک خیلی خوبی برای داوطلبا باشه. کارگاههای تست زنی، نکات مدیریت زمان، نکات مدیرت احساس، نکات مدیریت ترس و هنر آزمون دادن توی دوره کمپ باعث افزایش عملکرد سوادی داوطلب میشه و می‌تونه شرایط ر برای روز آزمون اصلی ایده‌آل کنه. علاوه بر این دانش‌آموزا توی مدت کمپ می‌تونن به صورت لحظه‌ای از کمک مشاوران مجموعه استفاده کنن و اگه مایل باشن به صورت اختیاری توی جلسات جمع‌بندی دروس شرکت کنن. در کل ما سعی می‌کنیم به جای هدر دادن وقت توی کلاس‌های درسی، توی این فرصت کم باقی مونده تا کنکور، با روش‌های اصولی‌‌تر و علمی و در عین حال پر از انرژی مثبت ‌دانش‌آموزان رو به سمت موفقیت هدایت کنیم. در کنار این موارد تلاش می‌کنیم تا با استفاده از راهنمایی‌های کاربردی بهترین روان‌شناسان، به هر داوطلب کمک کنیم که بتونه با استفاده از روش‌های صحیح خودش رو از نظر روانی برای آزمون کنکور آماده کنه.

۱۵
با ما باش!

خلاصه اینکه کمپ کنکوری خانه سیناموز یه پکیج کامل برای هر دانش‌آموز کنکوریه که برنامه‌هایی مثل آزمون‌های شبیه‌سازی شده، نظارت ناظران مطالعاتی، جلسات انگیزشی و مشاوره و رفع اشکال آنلاین و حتی برنامه تغذیه گنجونده شده تا دانش‌آموز به دور از اجبار برای نشستن در کلاس خسته‌کننده درس، روزهای پرفایده‌ای برای موفقیت توی کنکور رو سپری کنه. منتظر حضور شما کمپ کنکور خانه سیناموز هستیم.

بهترین خودت باش (یک داستان واقعی)

شاید تو هم جزو اون دانش‌آموزایی باشی که اگرچه توی کلا‌ها و دوره‌های مختلف آمادگی کنکور ۱۴۰۰ ثبت نام کردن ولی توی این مدت چندان دل به کار ندادن و الان با خودشون میگن «‌دیگه نمیشه» و بخوای دست از کار بکشی. ولی ما یه پیشنهاد بهتر برات داریم و اون اینه که مسیری رو که شروع کردی، خوب یا بد با بیشترین توان ممکن به پایان برسونی. خدا رو چه دیدی! شاید توی همین فرصت هم تونستی به نتیجه برسی؛ و حتی اگر این کار نتیجه نداد لااقل به خودت مدیون نیستی؛ مثل جان استیون آکواری:
جان استیون آکواری (John Stephen Akhwari) متولد ۱۹۳۸ در شهر مبولو تانزانیا و نماینده کشورش برای شرکت در مسابقه دوی ماراتن بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۶۸ مکزیکو سیتی وی یکی از ۷۲ شرکت‌کننده در دوی ۴۲ کیلومتر ماراتن این بازی‌ها بود.
بعد از شروع مسابقه در بین کیلومتر ۱۹ و ۲۰ این مسابقه، جان استیون به سختی به زمین خورد و زانوی وی آسیب جدی دید و به دلیل مداوایی که روی پای او انجام شد، کیلومترها از سایر دونده‌ها عقب افتاد و عملا از رقابت حذف شد.
ساعت حدود ۱۹ بود و هوا نیز تاریک شده بود. تماشاگران در حال ترک استادیوم بودند که با صدای آژیر و چراغ پلیس متوجه ورود یک به استادیوم شدند. خبرنگاران و فیلمبردارانی که در حال جمع آوری وسایل خود برای ترک ورزشگاه بودند دوباره دوربین‌ها را روشن کردند. ورزشکاری که وارد ورزشگاه شده بود، جان استیون مصدوم بود که پس از بانداژ پای آسیب دیده، به دویدن ادامه داد و با وود درد زیاد و توقف‌های اجباری در مسیر، هنوز به رقابت ادامه می‌داد. تماشاگران باقی‌مانده در استادیوم اکنون تا جایی که می‌توانستند در حال تشویق استیون بودند و او با اختلاف زمانی طولانی نسبت به دونده‌های دیگر، در حالی که دیگر توانی برای راه رفتن هم نداشت بالاخره پس از ۳ ساعت و ۲۵ دقیقه و ۲۷ ثانیه از زمان آغاز مسابقه از خط پایان گذشت.
در این رقابت جایگاه نخست را مامو وولده (Mamo Wolde) از اتیوپی با زمان ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه و ۲۶ ثانیه از آن خود کرده بود. در حالی که جان استیون به عنوان نفر پنجاه و هفتم و آخرین دونده‌ای که از خط پایان گذشت با اختلاف ۱ ساعت و ۴ دقیقه و ۵۰ ثانیه این رقابت را به پایان برد.
اما نکته جالب درباره این رقابت خاص این بود که وقتی یکی از خبرنگاران درباره اصرار او برای عبور از خط پایان با وجود آسیب‌دیدگی شدید پرسید، جان استیون پاسخ داد: «کشورم مرا ۵۰۰۰ مایل نفرستاده که فقط مسابقه را شروع کنم؛ مرا ۵۰۰۰ مایل فرستاده که مسابقه را تمام کنم» شاید کنکور ۱۴۰۰ برای تو، حکم مسابقه دوی استقامت ۴۲ کیلومتر المپیک مکزیک برای جان استیون آکواری رو داشته باشه.
پس حتما با تمام توانی که داری از خط پایان عبور کن و مسابقه‌ت رو نیمه‌کاره نذار.
هزینه دوره ۴۰ روزه : ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان
ثبت نام دوره ۴۰ روزه